powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

19 Niedziela Zwykła 10.08.2014 r.

Odpust Św. Dominika tegorocznym kaznodzieją jest ks. dr Dariusz Kujawa wykładowca homiletyki w WSD w Drohiczynie i jednocześnie proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim.
  1. We wtorek na kolejną Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców Kolonii Gaj i wszystkich nowych ulic które powstały w tamtym rejonie. Zachęcamy do czynnego udziału i wpisywania intencji.
  2. We piątek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP porządek Mszy Św. niedzielny, jako, że jest to święto nakazane i dzień wolny od pracy. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. W Katedrze Białostockiej o godz. 14.00 Dożynki Diecezjalne w tym roku naszą parafię na tej uroczystości będą reprezentować mieszkańcy Ruszczan, to oni przygotują piękny wieniec, który od rana będzie gościł w naszym kościele a następnie zostanie przewieziony do katedry. W przyszłym roku wieniec przygotują mieszkańcy Sienkiewicz, jako że obowiązuje porządek alfabetyczny.
  3. Tradycyjne również 15 sierpnia w dniu Wojska Polskiego i Cudu nad Wisłą o godz. 18 modlimy się za naszą kochaną Ojczyznę zaś o 19.00 serdecznie zapraszamy na spotkanie religijno - patriotyczne w miejscu potocznie zwanym „Szubienicą”. Będziemy tam wspominać patriotów, którzy na tych terenach w minionych wiekach walczyli o wolność Ojczyzny - również naszą wolność, jesteśmy zobowiązani do długu wdzięczności. A pamiętajmy, że wdzięczność to oznaka szlachetnej duszy. Jednocześnie informujemy, że bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.45 będzie podstawiony na rynku autobus, który przewiezie zainteresowanych na miejsce pamięci.
  4. W tym tygodniu przypadają dwie Msze Święte patronalne. We czwartek mieszkańcy bloków przy osiedlu Zielona Dolina uczczą swego patrona św. Maksymiliana Kolbe, zaś w sobotę za wstawiennictwem Św. Rocha będą się modlić mieszkańcy domów prywatnych przy Alei Niepodległości, Wojska Polskiego, Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich i Sarosieka.
  5. W związku z odpustem św. Dominika władze naszego miasta organizują w Parku Pałacowym XV Jarmark Dominikański.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl