powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne13 niedziela zwykła 29 czerwca 2014 r.

Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary z tacy przeznaczone są na Stolicę Piotrową w Watykanie. Pamiętajmy w modlitwach o ks. Piotrze w dniu jego patrona.
 1. Od kilku dni w na ścianach prezbiterium po obu stronach ołtarza umieszczone są dwa lichtarze ze świecami. Nazywa się je zacheuszkami (od ewangelicznej postaci Zacheusza do którego Pan Jezus przyszedł w gościnę). Zapala się je raz w roku w uroczystość poświęcenia kościoła. Są to kolejne detale sakralne przywrócone po latach nieobecności.
 2. We wtorek o godz. 1.30 w nocy wyrusza z naszej parafii 8 dniowa pielgrzymka Do Jordanii i Ziemi Świętej. Pątnicy niech zwrócą uwagę by nie zapomnieć o paszportach.
 3. Również we wtorek na Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców ulic: Kościuszki. Zachęcamy do wpisywania swych intencji.
 4. W tym tygodniu odbędą się dwie Msze Święte patronalne. W poniedziałek o godz. 19.00 mieszkańcy Ogrodnik polecać się będą opiece Św. Pawła, zaś we czwartek o godz. 18.00 mieszkańcy ul. Słowackiego uczczą swego patronalna św. Tomasza.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, I piątek i 1 sobota, za tydzień zaś I niedzielę miesiąca z procesją eucharystyczną wokół kościoła.
 6. Tradycyjnie podczas wakacji odbywają się dwie duże piesze pielgrzymki: na Jasna Górę i do Ostrej Bramy w Wilnie. Zachęcamy do udziału, szczegóły na naszej stronie internetowej. Ci którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na szlak pielgrzymi zachęcamy do zapisywania się w kancelarii do grupy złotej.
 7. Przypominamy, że w związku z wakacjami i okresem urlopowym tradycyjnie od przyszłej niedzieli do września nie ma Mszy Św. dziecięcej o godz. 12.15.
 8. Rozpoczynający się czas urlopów i wakacji wykorzystajmy nie tylko do odnowienia sił fizycznych, ale także wewnętrznego uspokojenia, pogłębienia naszej wiary. Nie zapominajmy w czasie urlopów o Mszy Świętej niedzielnej a może warto również odwiedzić świątynię w dzień powszedni.
 9. Jak widzimy na Błoniach Jana Pawła II bardzo szybko postępują prace przy utwardzaniu miejsc parkingowych i zagospodarowaniu całego terenu. Na początku sierpnia cały teren zyska nowe ogrodzenie. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na ten cel.
 10. U członków Akcji Katolickiej przed kościołem można nabyć bardzo ciekawy album Parafia w Choroszczy po 555 latach. Zachęcamy do obejrzenia bowiem jest tam bardzo wiele fotografii parafian i jest duża szansa odnaleźć siebie bądź innych członków rodziny.
 11. Serdecznie dziękujemy Państwu Marcinowi i Urszuli Kościukiewicz, właścicielom Parku Rozrywki w Jeronikach, za życzliwe przyjęcie chórku dziecięcego w ubiegłą sobotę.
 12. Dziś przed kościołem wolontariusze zbierają ofiary na Radio Maryja i Telewizję Trwam.
 13. W przyszłą niedzielę można będzie honorowo oddawać krew, zaś ofiary z tacy przeznaczone będą na Kurię Metropolitalną Białostocką.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl