powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 12 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Klara, Lech, Julian

Ogłoszenia parafialneOdpust Parafialny narodzenia św. Jana Chrzciciela 22 czerwca 2014 r.

Kazania odpustowe głosi dominikanin o. dr Sławomir Brzozecki z konwentu w Lublinie wykładowca na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  1. W dniu dzisiejszym przeżywamy odpust parafialny Urodziny Św. Jana Chrzciciela i jednocześnie główne obchody 555 - lecie istnienia naszej wspólnoty parafialnej. Z tej racji o godz. 18.00 przybędzie do nas Ks. Abp Edward Ozorowski Metropolita Białostocki, aby przewodniczyć uroczystej liturgii. Natomiast o godz. 20.30 w kościele odbędzie się koncert muzyki klasycznej i popularnej w wykonaniu zespołu Trio Romantica. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  2. Jutro przypada Dzień Ojca, pamiętajmy o wdzięczności i modlitwie.
  3. We wtorek Uroczystość urodzin św. Jana Chrzciciela, Msze Święte z oddaniem czci relikwiom o godz. 17.00 i 18.00.
  4. We czwartek zapraszamy na Msze Święte dziękczynne na zakończenie roku szkolnego o godz. godz. 8.15 młodzież Gimnazjum i LO. Zaś o 9.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej. Jest to również okazja o wyproszenie udanych i pięknych wakacji.
  5. Przypominany o Nieszporach Eucharystycznych i procesji wokół kościoła codziennie o godz. 17.30. We czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała tradycyjne błogosławieństwo dzieci oraz ziół i kwiatów. Serdecznie zapraszamy rodziców ze swymi pociechami.
  6. W tym tygodniu przypadają trzy Msze Święte patronalne. We wtorek mieszkańcy ul. Białostockiej i części ul. Kościuszki polecać się będą opiece św. Jana Chrzciciela. W piątek o godz. 19.00 wieś Kościuki będzie wypraszać łaski za przyczyną Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w sobotę wieczorem swego patrona św. Piotra uczczą parafianie zamieszkali w kolonii Porosły.
  7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary z tacy przeznaczone są na Stolicę Piotrowa w Watykanie. Tego dnia imieniny obchodzi kapłan posługujący w naszej parafii ks. Piotr. Pamiętajmy w swych modlitwach o dostojnym solenizancie.
  8. Członkowie Akcji Katolickiej sprzedają przed kościołem bardzo ciekawy Album Jubileuszowy o historii i dniu dzisiejszym naszej parafii w którym jest umieszczonych blisko 800 fotografii.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl