powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Najświętszej Trójcy - 15 czerwca 2014 r.

  1. We wtorek na kolejną Mszę Świętą do Miłosierdzia Bożego zaprasza Rada Parafialna.
  2. We środę miejscowość Dzikie z koloniami o godz. 19.00 uczestniczyć będzie we Mszy świętej patronalnej polecając się opiece Św. Elżbiety matki Jana Chrzciciela.
  3. We czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte będą; o godz. 7.00, następnie uroczysta z procesją o godz. 9.00 oraz po południu godz.18.00. W tym roku z racji jubileuszu 555 lecia nawiedzimy miejsce na którym przed wiekami gromadzili się mieszkańcy na modlitwę. Jest to Góra św. Jana na której znajduje się kapliczka. Pójdziemy za Panem Jezusem ulicą Białostocką w kierunku Sienkiewicz do kapliczki św. Jana, następnie wrócimy na Rynek 11 listopada. Ołtarze przygotowują: mieszkańcy ulicy Branickiego, przy posesji państwa Bilkiewiczów /odpowiada ks. Artur/, rodziny z Zastawia III przy kapliczce św. Jana /asystuje ks. Tomasz/, przy domu państwa Perkowskich sąsiedzi z tej ulicy/opiekuje się ks. Piotr/, zaś przy klasztorze tradycyjnie Akcja Katolicka /asystuje ks. proboszcz/. Tła ołtarzowe odbieramy od jutra na plebanii. Postarajmy się posprzątać i udekorować trasę procesji. Zachęcamy wszystkich do podążania za Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie, tradycyjnie zapraszamy poczty sztandarowe wszystkich szkół i instytucji. Starajmy się, aby wzdłuż trasy procesji były udekorowane domy, bowiem jest to widoczne wszystkim świadectwo wiary gospodarzy.
  4. W najbliższa sobotę o godz. 19.00 serdecznie zapraszamy do naszego kościoła na ciekawy program słowno- muzyczny połączony z promocją Albumu Jubileuszowego Parafia w Choroszczy po 555 latach. Album ten liczy 176 stron papieru kredowego formatu A4 w twardych okładkach. Zawiera 232 fotografie ukazujące przeszłość i dzień dzisiejszy naszej wspólnoty parafialnej. Każdy z parafian odnajdzie tam siebie, bądź kogoś z rodziny bowiem kolaże fotograficzne złożone są z ponad 800 zdjęć ilustrujących wydarzenia ostatnich lat. Cena jak na tak bogate wydanie bardzo przystępna 40zł. Jest to album ponadczasowy, ma bowiem wartość dokumentacyjną i edukacyjną a nade wszystko pouczającą dla wiary i inspirującą dla ducha, którego wartość będzie wzrastać wraz z upływem czasu.
  5. W przyszła niedzielę główny odpust św. Jana Chrzciciela patrona naszej parafii. Kazania będzie głosić dominikanin ojciec Sławomir Brzozecki wykładowca historii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. O godz. 18.00 z racji 555 lecia parafii przybędzie do nas Ks. Abp Edward Ozorowski Metropolita Białostocki, który obchodzi 50 lat kapłaństwa i 35 lat sakry biskupiej. Wieczorem o godz. 20.30 w naszym kościele koncert muzyki klasycznej i popularnej w wykonaniu zespołu Trio Romantica. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  6. Na błoniach Jana Pawła II możemy zauważyć ustawione krawężniki ukazujące wyraźnie powierzchnie utwardzanego terenu oraz ułożony odcinek nawierzchni z kostki betonowej. Jednocześnie trwa przebudowa bramy wjazdowej, która została uszkodzona przez ciężki sprzęt. Dziękujemy za ofiary na te bardzo użyteczne prace, składane na tacę i w kancelarii parafialnej.
  7. U ministrantów przed kościołem można złożyć do puszek ofiarę na KUL i Centrum Pastoralno- Katechetyczne, oraz nabyć ciekawe numery prasy katolickiej. Zaś dorośli woluntariusze zbierają do puszek ofiary na Radio Maryja i Telewizję Trwam.
  8. Dziś w 100. rocznicę święceń kapłańskich bł. ks. Michała Sopoćki, w związku z Jubileuszem 50-lecia święceń kapłańskich Abp. Edwarda Ozorowskiego, w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku o godz. 19.00, zostanie wykonane oratorium pt. Oto wierny sługa mój. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wielkim wydarzeniu muzycznym. Wstęp na oratorium jest wolny.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl