powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 12 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Klara, Lech, Julian

Ogłoszenia parafialne

Niedziela ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO - 8 czerwca 2014 r.

W dniu dzisiejszym za odmówienie lub od˜śpiewanie hymnu "O Stworzycielu Duchu przyjdz" można uzyskać odpust zupełˆny, będąc w stanie ˆłaski i przyjmując Komunię św.
  1. Jutro święto NMP Matki Ko˜ściołˆa Msze św. o godz. 7.00, i 18.00. W tym dniu tradycyjnie jest odprawiana o godz. 9.30 Msza św. na cmentarzu grzebalnym. Ofiara z tacy będzie przeznaczona na Msze św. za zmarˆłych tam spoczywających.
  2. We wtorek na kolejną Mszą świątą skˆładkową do Miˆosierdzia Bożego zapraszamy mieszkańców ulic; Dominikańskiej i Zamkowej.
  3. We czwartek będzie obchodzone ś˜więto liturgiczne Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłˆana. Zostałˆo ono wprowadzone z inicjatywy papieża Benedykta XVI. Gˆłównym celem ˜święta jest kontemplacja piękna i ś˜więto˜ści kapłˆaństwa samego Chrystusa oraz modlitwa o świętoś˜ć kapˆłanów. Msze ˜święte o godz. 7.00 i 18.00, zachącamy do Adoracji Pana Jezusa, który czeka na nas przez caˆły czwartek w Naj˜wiątszym Sakramencie.
  4. W piątek we wspomnienie ˜w. Antoniego mieszkańcy Sienkiewicz spotykają si o godz. 19.00 na Mszy świątej patronalnej by wypraszać potrzebne łˆaski u Boga.
  5. W sobotę o godz. 9.00 rozpoczyna się III Rodzinna Pielgrzymka Rowerowa. Która cieszy się coraz to większą popularno˜˜ścią. W tym roku jedziemy przez Konowaˆły do Waniewa, tam będzie Msza święta i posiˆłek nad rzeką. Po odpoczynku przejazd drogą obok Pszczóˆłczyna do Pajewa i ko˜˜ściołˆa w Radulach, następnie ˜˜ścieżką rowerową wzdˆłuż drogi ekspresowej powrót do Choroszczy. Oczywi˜cie wyjazd jest uzależniony od bezdeszczowej pogody. Obowiązkowe zapisy w kancelarii parafialnej, bowiem ze wzglądów bezpieczeństwa należy podzielić uczestników na grupy 10 osobowe. Osoby niepeˆnoletnie muszą jechać pod opieką dorosłˆych, warto naˆożyć kamizelki odblaskowe.
  6. W najbliższą niedzielą Uroczysto˜ś˜ć Trójcy Przenaj˜więtszej. Zakończenie czasu spowiedzi i komunii ˜˜świętej wielkanocnej.
  7. Wczoraj zakończyłˆ sią drugi najtrudniejszy etap prac na bˆłoniach Jana Pawˆa II. Wymieniono zagliniony grunt zastępując do zagąszczonymi warstwami piasku żwiru i kruszywa. W tym tygodniu rozpocznie sią ukˆadanie krawążników i przygotowanie do kˆadzenia nawierzchni z kostki brukowej. Jednocze˜nie trwa przebudowa bramy wjazdowej, która zostaˆła uszkodzona przez ciążarówką. Dziękujemy za ofiary na te prace skˆładane na tacę i do kancelarii parafialnej.
  8. U ministrantów przed ko˜ś˜ciołˆem nowy ciekawy numer miesięcznika Drogi Miˆosierdzia. Za˜ za tydzień wolontariusze będą zbierać ofiary na Radio Maryja

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl