powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

VI Niedziela Wielkanocna - 25 maja 2014r.

  1. Jutro przypada szczególny dzień, bliski sercu każdego człowieka - Dzień Matki. Pamiętajmy o swoich mamusiach; tych, które cieszą nas swą obecnością i o tych, które odeszły już z tego świata. Dlatego w dniu jutrzejszym będzie tylko jedno nabożeństwo majowe bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 18.00 na które zapraszamy wszystkich dzieci, młodzież i dorosłych. Które wyjątkowo w tym roku z racji prowadzonych prac na błoniach odbywać się będzie w kościele.
  2. Również w poniedziałek o godz. 18.00 odprawia będzie Msza Święta dziękczynna zamówiona przez mieszkańcy bloków nr 8, 8A, 8B przy ul. Powstania Styczniowego jako podziękowanie za nawiedzenie ich domów przez Matkę Bożą w znaku figury Fatimskiej. Natomiast mieszkańcy kolejnych bloków przy tej ulicy tj. nr 14, 16 i 18 zabiorą po Eucharystii figurę Matki Bożej do siebie.
  3. We wtorek na kolejną Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców ul. Branickiego. Przypominamy o wpisywaniu swych intencji.
  4. W piątek po nabożeństwie majowym dla dorosłych rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego za udział w nowennie można uzyskać odpust zupełny.
  5. W sobotę o godz. 4.20 wyrusza się dwu dniowa pielgrzymka autokarowa do Jasnogórskiego Sanktuarium Matki Bożej. Są jeszcze 2 miejsca wolne.
  6. W minionym tygodniu zakończył się pierwszy bardzo ważny etap prac na Błoniach Jana Pawła II. Wykonano studzienki, w głębokich wykopach ułożono rury odprowadzające wodę z całego terenu do rurociągu miejskiego pod jezdnią na ul. Dominikańskiej. Od jutra rozpoczną się prace w rytmie 24 godzinnym przy wymianie gruntu i niwelacji terenu z tego powodu parking na błoniach jest nieczynny. Dziękujemy serdecznie za zrozumienie potrzeb i wszystkie ofiary składane na ten cel na tacę i w kancelarii parafialnej.
  7. Z racji na prace na błoniach tegoroczny Choroszczański Dzień Dziecka odbędzie się w sobotę 31 maja na Orliku. Rozpoczęcie o godzinie 10,00 natomiast zakończenie o 14,00. Na dzieci czeka mnóstwo atrakcji, między innymi konkursy i zabawy, dmuchane budowle, wioska indiańska, prezentacja sprzętu policji, aut terenowych i motocykli. Na scenie zobaczyć będzie można spektakl „Ostatni Lot Piotrusia Pana” oraz udać się z animatorami na dziki zachód. Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny.
  8. Informujemy, że na naszej stronie internetowej można obejrzeć ciekawą dwudziestominutową prezentację z Misterium Męki Pańskiej które odbyło się u nas w przed świętami. Warto o tym powiadomić swych bliskich którzy nie mogli go oglądać.
  9. W następną niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl