powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 12 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Klara, Lech, Julian

Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Wielkanocna 18 maja 2014 r.

  1. W dniu dzisiejszym przypada 70. rocznica zdobycia Monte Cassino, pamiętajmy o polskich żołnierzy, na czele z generałem Władysławem Andersem, pochowanych na cmentarzu polskim na Monte Cassino. Niech ta rocznica zwycięskiej bitwy będzie też okazją do modlitwy za naszą Ojczyznę.
  2. We wtorek na Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego oprócz wszystkich czcicieli Jezusa Miłosiernego zapraszamy mieszkańców ul. Baczyńskiego i ks. Pieściuka. Pamiętajmy o oprawie liturgicznych i wpisywaniu swych intencji.
  3. Od najbliższego wtorku w związku z prowadzonymi pracami będzie nieczynny parking na Błoniach Jana Pawła II. Zostaną wykonane wykopy w celu odwodnienia terenu a następnie rozpoczną się prace w rytmie 24 godzinnym przy wymianie gruntu i niwelacji placu. Dziękujemy serdecznie za wszystkie ofiary składane na ten cel.
  4. W tym tygodniu przypadają 3 Msze Święte patronalne. We środę o godz. 18.00 osoby zamieszkałe przy ul. Paskowej, kol. Gaj i przyległych poleca się opiece Św. Jana Nepomucena. We czwartek mieszkańcy bloków z osiedla Wichrowe Wzgórza polecają się patronce Św. Rycie, zaś w sobotę o godz. 19.00 rodziny z Zawad i Topilca będą czciły swą patronkę NMP Wspomożycielkę.
  5. W sobotę Strażnicy Eucharystii z rodzinami wyruszają o godz. 9..00 na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie.
  6. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w Kaplicy Dominikańskiej odbędzie się spotkanie osób wyjeżdżających na wakacyjna pielgrzymkę do Jordanii i Ziemi Świętej. W tym tygodniu należy na konto franciszkańskiego biura podróży Patron Travel wpłacić resztę należności, zaś na spotkanie przynieść 80zł w celu opłacenie transportu na lotnisko. Jest to bardzo ważne, ostatnie spotkanie. Obecność obowiązkowa.
  7. W przedsionku kościoła można obejrzeć zdjęcia z majowych wydarzeń w naszej wspólnocie parafialnej, zaś na naszej stronie internetowej oprócz ponad stu zdjęć jest również bardzo ciekawy opis 3 dniowej pielgrzymki autokarowej.
  8. Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość Skała organizuje wyjazd do Wilna połączony ze spotkanie z weteranami AK zrzeszonymi w Domu Polskim. Zwiedzimy stare miasto, nawiedzimy cmentarz na Rossie i miejsce kaźni rodaków w Ponarach. Koszt 220 zł. Zapisy pod nr telefonu podanym w kruchcie kościoła oraz na stronie stowarzyszenia.
  9. Fundacja Ruchu Światło-Życie, ośrodek w Białymstoku, zaprasza do uczestnictwa w spotkaniach i warsztatach w ramach projektu RODZINNI. Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne. Szczegółowy terminarz i program na plakatach i ulotkach.
  10. W dniu dzisiejszym kończy swój pobyt w naszej parafii diakon Marek Burnos. Obecnie będzie uczestniczył w rekolekcjach, zaś w sobotę 31 maja o godz. 11.00 w kościele Miłosierdzia Bożego w Białymstoku otrzyma Świecenia Kapłańskie. Dziękujemy mu za ofiarna posługę i życzymy mu wielu łask bożych na drodze powołania.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl