powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Wielkanocna 11 maja 2014 r.

Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne dlatego dziś gościmy w naszej wspólnocie kleryków, którzy będą głosić Słowo Boże i zbierać ofiary na seminarium
  1. W tym tygodniu odbędą się trzy Msze Święte patronalne. We wtorek o godz.18.00 mieszkańcy bloków nr 6 przy ul Powstania Styczniowego polecają się opiece Matki Bożej Fatimskiej. We czwartek o godz. 19.00 mieszkańcy Zastawia I, II i III uczczą swego patrona Św. Izydora, zaś w sobotę o godz. 18.00 za wstawiennictwem błogosławionego Jana Pawła II będą polecać Bogu swe radości i troski mieszkańcy Osiedla JPII.
  2. W piątek przypada Święto św. Andrzeja Boboli Męczennika Patrona Polski. Ponieważ posiadamy relikwiarz św. Andrzeja Boboli wiec po Mszach świętych będzie możliwość uczczenia relikwii.
  3. W tym roku naszą największą inwestycja budowlaną są prace polegające na utwardzeniu terenu na błoniach Jana Pawła II. Rozpoczęły się już pierwsze prace; rozebrano ogrodzenie, bowiem teren utwardzony powiększy się o ok. 15 metrów za siatkę w stronę rzeki. W najbliższym czasie nastąpi nawiezienie ogromnej ilości kruszywa jako podbudowy. Kolejnym etapem będzie wykonanie odwodnienia całego terenu, wymiana i zagęszczenie podłoża. Później zostanie ułożonych blisko 3 000 m2 polbruku. Ostatnim etapem będzie ogrodzenie terenu i wykonanie trawników. Mamy nadzieję wszystkie te prace wykonać w tym roku. Dlatego prosimy o pomoc materialną. Jak wiemy poważną cześć funduszu zebrano podczas kolędy, ale nie wszyscy mogli za jednym razem złożyć 150 zł. Dlatego zgodnie z sugestia wielu rodzin proponujemy ofiary przekazywać do kancelarii parafialnej, bądź podpisane składać w kopercie na tacę. Oczywiście jeżeli ktoś pragnie złożyć ofiarę anonimową to pamiętajmy że wszystkie ofiary z tacy, poza ogłaszanymi zbiórkami diecezjalnymi są przeznaczone na utrzymanie naszej parafii.
  4. W związku z prowadzonymi pracami w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 odbędzie się w Kaplicy Dominikańskiej nadzwyczajne spotkanie Rady Parafialnej. Obecność obowiązkowa.
  5. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich, ONW i rolno środowiskowych należy składać na jednym formularzu do dnia 15 maja 2014 r. Wnioski te można przesłać pocztą lub złożyć je osobiście w biurach powiatowych Agencji. Złożenie wniosku po 15 maja, ale przed 9 czerwca 2014 r. skutkować będzie pomniejszeniem płatności o 1% za każdy dzień roboczy opóźnienia.
  6. Przed kościołem u ministrantów są nowe numery czasopism religijnych.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl