powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

Niedziela Miłosierdzia Bożego - 27 kwietnia 2014r.

  1. O Uroczystość Miłosierdzia Bożego Pan Jezus powiedział: kto w tym dniu będzie w stanie łaski i przyjmie Komunię świętą, dostąpi odpuszczenia wszystkich kar doczesnych i win.
  2. W dniu dzisiejszym z racji na kanonizacje Jana Pawła II i Jana XXIII zapraszamy o godz. 15.00 do naszego dziękczynną kościoła na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  3. Rozpoczyna się tydzień miłosierdzia. Dziś dzieci składają przed ołtarzem skarbonki, do których wrzucały oszczędności dla najuboższych przez cały okres Wielkiego Postu, zaś po Mszy Świętej zbierane są przed kościołem ofiary na Caritas Archidiecezjalną.
  4. Jutro obchodzimy Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski, która z racji na oktawę Zmartwychwstania musiała być przeniesiona.
  5. We wtorek na Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego oprócz wszystkich czcicieli Jezusa Miłosiernego zapraszamy szczególnie mieszkańców wsi Topilec i Zawady z koloniami.
  6. We czwartek wkraczamy w miesiąc maj poświecony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: dorosłych codziennie o godz. 17.30, dzieci z rodzicami lub babciami, dzieci we czwartki będą śpiewać własną litanię do Matki Bożej. Młodzież zapraszamy w dni powszednie o godz.18.45 . Pamiętajmy tez o pierwszym czwartku, piątku i sobocie miesiąca. W przyszłą niedzielę procesja eucharystyczna wokół kościoła po Mszy Św. o godz. 10.30.
  7. W piątek, 2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Centrum Kultury oraz Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość Skała zapraszają na IV Marsz z Polską Flagą. Marsz rozpocznie się o godzinie 19.00 na Rynku 11-go Listopada. Po przemarszu ulicami Choroszczy na Plac Brodowicza, odbędzie się koncert plenerowy Chóru Miejskiego pod dyrekcją Jerzego Tomzika oraz mecz piłki nożnej. Jest to świetna okazja do okazania swych uczuć do Ojczyzny. Przypominamy o zabraniu ze sobą flag.
  8. W sobotę uroczystość NMP Królowej Polski Głównej Patronki Naszej Ojczyzny, Uroczysta Msza Święta za Ojczyznę z udziałem poczt sztandarowych o godz. 11.00. Pozostałe nabożeństwa w porządku niedzielnym. Uwaga! nie będzie Mszy Świętej dziecięcej o godz. 12.15. Bowiem bezpośrednio po Eucharystii za Ojczyznę odbędzie się w kościele VI Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Religijnej. W tym roku wystąpią lokalni artyści. Zagrają i zaśpiewają bardowie – Krzysztof Malinowski i Andrzej Sztabelski. Z patriotycznym i religijnym repertuarem wystąpią Klepaczanki. Ponadto wiersze o Polsce i Podlasiu deklamować będą zwycięzcy konkursu recytatorskiego „Słowo o Polsce”. Serdecznie zapraszamy. Natomiast o godz. 19.00 odbędzie się w Łyskach Msza Święta patronalna.
  9. Również w sobotę wyrusza XXI już Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna. Z naszego kościoła wychodzimy o godz. 9.30. Pójdziemy sprawdzoną już krótszą trasa długości 21km. Trasa pielgrzymki jest bardzo malownicza omija wszystkie ruchliwe drogi wiedzie traktem pieszym przez łąki i lasy. Z Choroszczy udajemy się przez Żółtki na przeprawę łodziami przez rzekę Supraśl, następnie zmierzamy pośród łąk i pól, by w Podgorzałkach dołączyć do pielgrzymki ogólno diecezjalnej. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki jest uroczysta Msza Święta w Krypnie o godz. 18.00. Zapisy w kancelarii parafialnej koszt znaczka pielgrzymkowego 5 zł. Zaś autokaru powrotnego 10 zł. Zapraszamy mężczyzn, i chłopców do wspólnej wędrówki do Matki Bożej.
  10. Za tydzień można oddać krew, w Ambulansie przy klubie Krwiodawców.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl