powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

Zmartwychwstanie Pańskie - 2014r.

 1. Pragnę serdecznie podziękować Strażnikom Eucharystii i ich żonom, za pomoc w przygotowaniu tegorocznych dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dziękujemy serdecznie naszej służbie liturgicznej za piękną posługę przy ołtarzu, dziękujemy naszemu panu organiście Łukaszowi z wspaniałym chórem i scholom za mistrzowska oprawę muzyczną, która bardzo ubogaca liturgię, dziękujemy Strażakom za tradycyjne czuwanie przy Grobie Pańskim dzisiejszej nocy, dziękuję również wszystkim wspólnotom i poszczególnym osobom prywatnym zaangażowanym w prowadzeniu nocnego czuwania. Nie sposób zapomnieć o posłudze kapłańskiej dziękuję ks. Tomaszowi za opracowanie i kierowanie wykonaniem dekoracji ciemnicy oraz ks. Arturowi i ks. Piotrowi za przygotowanie liturgii. Gratuluję także tym wszystkim, którzy potrafili urwać część snu dzisiejszej nocy dla Jezusa i przyjść by towarzyszyć Mu przy Grobie Pańskim. Oczywiście serdecznie dziękuję białej procesji i wszystkim, którzy nieśli sztandary i chorągwie reprezentujące społeczność naszej parafii.
 2. Bardzo prosimy wszystkie grupy odpowiedzialne za noszenie chorągwi i sztandarów podczas procesji eucharystycznych, aby po zakończonej procesji nakładać na nie pokrowce. Zapobiegnie to ich niszczeniu a przecież są to przedmioty sakralne i zabytkowe.
 3. W poniedziałek wielkanocny porządek Mszy świętych niedzielny. Tradycyjnie będzie odczytany list rektora KUL a ofiary z tacy przeznaczamy na tą katolicką uczelnię i Centrum Teologiczno Pastoralne.
 4. Uroczystość Wielkanocną obchodzi się przez 8 dni /oktawa/, dlatego w najbliższy piątek nie ma postu. Zachęcamy do udziału w codziennej Eucharystii.
 5. W najbliższy wtorek na Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego oprócz wszystkich czcicieli Jezusa Miłosiernego zapraszamy mieszkańców Zaczerlan. Przypominamy o wpisywaniu swych intencji i wrzucaniu do skrzyneczki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.
 6. We środę o godz. 19.00 zostanie odprawiona w Rogówku pierwsza w tym roku msza święta patronalna. Mieszkańcy tej miejscowości z koloniami i Majątkiem Rogowo będą polecać się opiece Św. Wojciecha.
 7. Zachęcamy do czwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu towarzyszenia Jezusowi, który czeka na nas i zapewnia: „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążenie jesteście a Ja was pokrzepię”
 8. Za tydzień Kanonizacja Jana Pawła II, dlatego w sobotę we wszystkich kościach mają się odbywać czuwania przed tą wielką uroczystością. Jest już w naszej parafii Iskra miłosierdzia czyli świeca przekazana w sztafecie z Łagiewnik. W sobotę wieczorem można będzie od tej świecy zapalić lampion i symbolicznie zabrać do swego domu. Czuwanie rozpocznie się o godz. 21.00 – będzie trwać do godz. 22.00. Prowadzić je będzie młodzież naszej parafii.
 9. W następną niedzielę obchodzimy Uroczystość Miłosierdzia Bożego, którą poprzedza nowenna odprawiana codziennie o godz. 17.45. O Uroczystość Miłosierdzia Bożego Pan Jezus powiedział, kto w tym dniu będzie w stanie łaski i przyjmie Komunię świętą, dostąpi odpuszczenia wszystkich kar doczesnych i win. Zatem święto Miłosierdzia i przyjęcie w tym dniu Komunii świętej obdarza nas tym dobrem, jakim obdarza chrzest święty. Zachęcamy do skorzystania z tego szczególnego daru Bożego miłosierdzia. W tym dniu odbędzie się w Rzymie kanonizacja Jana Pawła II i Jana XIII. Z tej racji o godz15.00 spotkamy się w kościele na dziękczynnej Koronce do Bożego Miłosierdzia. Jednocześnie prosimy by dzieci na Msze Św. o godz.12,15 przyniosły skarbonki, do których przez cały okres Wielkiego Postu zbierały ofiary na Caritas.
 10. Na naszej stronie internetowej znajduje się wiele zdjęć z Plenerowego Misterium Meki Pańskiej, zdjęcie wspólne jest też w przedsionku kościoła, zaś w Poniedziałek Wielkanocny o godz.17.30 w programie Pod Twoją Obronę Telewizji Regionalnej można będzie obejrzeć reportaż z tego niecodziennego wydarzenia.
 11. Z radością informujemy, że Rada Parafialna oraz Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość zadbali o wykonanie iluminacji, czyli podświetlenia Kaplicy Cmentarnej z racji na 555 rocznicę powstania naszej parafii. Gratulujemy tak pięknej inicjatywy.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl