powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej - 13.04.2014 r.

 1. W dniu dzisiejszym o godz. 15.00 na Błoniach Jana Pawła II odbędzie się Plenerowe Misterium Męki Pańskiej przy aktywnym udziale blisko 100 osób. Jest to wydarzenie niespotykane w naszym regionie, dlatego spodziewamy się wielu gości. Proszę wiec przybyć wcześniej bowiem na parkingu odbywać się będzie inscenizacja i auta należy parkować wzdłuż ulic.
 2. W najbliższy wtorek na kolejną Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego oprócz wszystkich czcicieli Jezusa Miłosiernego zapraszamy szczególnie mieszkańców Żółtek. Przypominamy o wpisywaniu swych intencji i oprawie liturgicznej.
 3. Uwaga w Wielki Czwartek w związku rozpoczęliśmy przygotowaniem do Tridum Paschalnego nie ma całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 4. Dzisiaj rozpoczęliśmy Wielki Tydzień, zachęcamy do duchowego przeżywania tego Świętego Czasu, bowiem Wielki Czwartek, Piątek i Sobota to trzy najważniejsze dni powszednie roku.
  W Wielki Czwartek, który jest pamiątką ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 18.00 odbędzie się Msza Święta Wieczerzy Pańskiej. Tego dnia kapłan naśladując Chrystusa na znak służby umywa nogi 12 mężczyznom symbolizującym apostołów. Ta Eucharystia jest pamiątką Ostatniej Wieczerzy, dlatego zostaną poświecone chlebki „Caritas” na stół wielkanocny: 400 sztuk. Jest to sposobność do czynu miłosierdzia, dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest dla najuboższych. Niech każda rodzina zaopatrzy się w taki chlebek, należy go dołączyć do święconki i spożyć wspólnie w czasie śniadania wielkanocnego.
  W Wielki Piątek nie sprawuje się Mszy Świętej. O godz. 9.00 rozpocznie się Godziną Czytań i Jutrznią prowadzoną przez młodzież naszej parafii całodzienne czuwanie zachęcamy do towarzyszenia Jezusowi. O godz.17.30 odbędzie się Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież a następnie o 18.00 Nabożeństwo Męki Pańskiej, którego centrum jest uroczysta Adoracja Krzyża, do godz. 21.00 zachęcamy do prywatnej adoracji Jezusa w Grobie. Po nabożeństwie będą śpiewane Gorzkie Żale. W Wielki Piątek obowiązuje post, natomiast w sobotę zachęcamy do abstynencji od pokarmów mięsnych.
  W Wielką Sobotę o godz. 9.00 uroczysta Godzina Czytań i Jutrznia prowadzona przez młodzież. Poświecenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00 do 15.00 co godzinę. Jest to też okazja do nawiedzenia Grobu Pana Jezusa bardzo wychowawcze jest zabieranie do kościoła dzieci ze święconkami. Kapłan będzie wówczas dyżurować w konfesjonale, by pojednać z Bogiem tych, którzy wrócili na święta z zagranicy i niezdołali jeszcze oczyścić swej duszy. Natomiast w DPS i w szpitalu świecenie pokarmów o g.14.00.
  Wieczorem o godz. 19.00 Msza Św. Wigilii Paschalnej. Tego wieczoru każdy przynosi świecę. Z soboty na Wielką Niedzielę czuwanie przy Grobie Pańskim przez całą noc - poszczególne grupy. Tradycyjnie zapraszamy do Straży Honorowej strażaków. Rezurekcja o godz. 6.00, nie będzie Mszy Św. o godz. 8.00
 5. Dziękujemy za składane ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa; Żółtki – 350zł, KŻR z Barszczewa – 100zl. Dziękujemy również za wszystkie anonimowe składane w cichości serca do skarbony za ławkami.
 6. Tak jak ogłaszaliśmy przed tygodniem młodzież przed kościołem oferuje oryginalne przystrojone żywe gałązki palmowe. Pamiętajmy, że jest to forma wsparcia materialnego na rekolekcje wakacyjne tej aktywnej i wartościowej młodzieży.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl