powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

V niedziela Wielkiego Postu 6.IV.2014r.

 1. Kończą się nasze tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne dziękujemy wszystkim, którzy o nie zadbali; dziękujemy Ojcu rekolekcjoniście, kapłanom posługującym w konfesjonałach, wszystkim grupom wokalnym, panu organiście i panu kościelnemu, osobom z różnych wspólnot, które wykonywały czytania i modlitwę wiernych oraz paniom, które posługiwały w kuchni. W sposób szczególny dziękujemy nauczycielom towarzyszącym swoim wychowankom na rekolekcjach dziecięcych i młodzieżowych.
 2. Przypominamy, że jutrzejsza Msza Święta wieczorna jak w każdy pierwszy poniedziałek ofiarowana będzie w intencji o rozwój życia duchowego naszej parafii. W tym miesiącu zamówiła ją wspólnota Domowego Kościoła. Serdecznie zapraszamy.
 3. Również w poniedziałek bezpośrednio po wieczornej eucharystii, czyli ok. godz. 19.00 wieczór autorski poezji ks. Marka Chrzanowskiego naszego rekolekcjonisty. Można wówczas uzyskać autograf ks. Marka do nabytych książek.
 4. We wtorek na kolejną Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego oprócz czcicieli Jezusa Miłosiernego zapraszamy szczególnie mieszkańców Sienkiewicz.
 5. Pragniemy, by również chorzy parafianie przygotowali się godnie, do Świąt Zmartwychwstania, dlatego w najbliższą sobotę w godzinach od 13.00 do 15.00 będziemy odwiedzać osoby chore i w podeszłym wieku, prosimy o zgłaszanie adresów do kancelarii parafialnej.
 6. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej - poświecenie palm na każdej Mszy Świętej - uroczyste o godz. 12.15 z udziałem najmłodszych, odbędzie się przed kościołem. Zachęcamy, aby wszystkie dzieci przyniosły palmy na tę godzinę.
 7. Tradycyjnie już co 5 lat w naszej parafii w Niedzielę Palmową na Błoniach Jana Pawła II wystawiane jest Plenerowe Misterium Męki Pańskiej przy aktywnym udziale blisko 100 osób. Tegoroczna wersja została rozszerzona o spotkanie Jezusa z Wysoką Radą, czyli Sanhedrynem, oraz o odwiedziny w domu Łazarza, Marii i Marty. Jest to wydarzenie niespotykane w naszym regionie, dlatego spodziewamy się wielu gości. Dziś o godzinie 17.30 i jutro o 20.30 w TVP regionalnej w programie Pod Twoja Obronę przedstawiciele aktorów będą opowiadać o tej niesamowitej inscenizacji i zapraszać na nią. Natomiast we środę o godz. 18.30 odbędzie się próba generalna przed misterium. W zakrystii są do odebrania plakaty informujące o tym wydarzeniu, prosimy o odbieranie. Zaś w przedsionku kościoła możemy obejrzeć zdjęcia z inscenizacji pasyjnych sprzed 5 i 9 lat.
 8. Również w przyszłą niedzielę młodzież oazowa będzie oferować przed kościołem oryginalne przystrojone żywe gałązki palmowe. Pamiętajmy, że jest to forma wsparcia materialnego na rekolekcje wakacyjne tej aktywnej i wartościowej młodzieży.
 9. W najbliższa sobotę w kinie TON o godz. 15.00. można obejrzeć ponadczasowy film „Pasja”. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w Księgarni Św. Kazimierza oraz w dniu projekcji.
 10. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa: KŻR z ul. Piaskowej – 120zł, KŻR św. Dominika z Barszczewa – 100zł, Ruszczany – 100zł, Rogówek – 110zł, Łyski – 200zl, Rycerstwo Niepokalanej - 100zł, RRN – 100zl, Krwiodawcy – 100zł, oraz wszystkie anonimowe składane osobiście do skarbony za ławkami.
 11. Przed kościołem można nabyć świąteczne numery czasopism religijnych.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl