powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

IV niedziela Wielkiego Postu - 30.III.2014 r.

 1. Dzisiaj o godz. 13.20 odbędzie się spotkanie z kandydatami do bierzmowania, którzy już za tydzień przystąpią do tego sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Obecność obowiązkowa!!!
 2. We wtorek na kolejną Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego oprócz czcicieli Jezusa Miłosiernego zapraszamy szczególnie mieszkańców miejscowości Ruszczany.
 3. We czwartek rozpoczynamy nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, prowadzić je będzie orionista ks. dr Marek Chrzanowski ze Zduńskiej Woli ceniony kaznodzieja i poeta, spowiednik wielu znanych aktorów. We czwartek ks. Marek opowie historię swego życia. Urodził się z porażeniem mózgowym, dlatego jego droga była niełatwa, ale dzięki wytrwałości osiągnął wiele. Warto usłyszeć tę historię, bowiem może pomoc innym utrudzonym. Niech nikogo zdrowego nie zabraknie w tych dniach w kościele. Przypominamy by osoby starsze nie przychodziły na Msze Święte szkolne, bowiem nauki dostosowane do konkretnego wieku. We czwartek i piątek Msze Święte dla dorosłych będą o godz. 9.30, 12,15 i 18,00. Dla młodzieży miejscowego liceum i gimnazjum o godz. 8,15 dla dzieci ze Szkoły Podstawowej o godz. 10,45 zaś dla młodzieży starszej i osób pracujących do późna o godz. 19.30. Ze szczegółowym programem możemy zapoznać się na naszej stronie internetowej i w przedsionku kościoła. Zaprosiliśmy wielu spowiedników, ale w niedzielę będzie ich mniej, dlatego skorzystajmy z Sakramentu Miłosierdzia w dni powszednie. Łaskę udanych rekolekcji trzeba wymodlić, dlatego prosimy wszystkie grupy modlitewne naszej parafii, oraz poszczególnych parafian o modlitwę prywatną w tej intencji.
 4. Na zakończenie rekolekcji w następną niedzielę o godz. 18.00 zostanie udzielony przez ks. biskupa Henryka Ciereszkę Sakrament Bierzmowania. Dlatego na tę godzinę zapraszamy przede wszystkim osoby związane z bierzmowaniem, bowiem będzie ciasno i oczywiście nabożeństwo jest dłuższe. Natomiast nabożeństwo gorzkich żali odbędzie się wcześniej o godz. 17.00.
 5. W zakrystii jest przygotowana duża ilość plakatów o rekolekcjach prosimy przedstawicieli Rady Parafialnej i sołtysów z poszczególnych miejscowości oraz właścicieli sklepów z Choroszczy, aby odebrali plakaty i zawiesili w placówkach usługowych i urzędach.
 6. We czwartek z racji na rekolekcje Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie odbywać się tylko w godzinach popołudniowych od 13.00 do 17.30. Również we czwartek o godz. 17.00 czyli pół godziny przed dziecięcą Drogą Krzyżową odbędzie się spotkanie w Kaplicy Dominikańskiej z dziećmi, które pragną uczestniczyć w Białej Procesji.
 7. Jak co roku zbieramy w swych wspólnotach ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, zbiorowe przekazujemy w kancelarii, aby je można było odczytać, i tak: KŻR z ul. Lipowej – 140zł, z ul. Słowackiego – 150zł, z ul. Pow. Styczniowego – 130zł, Kościół Domowy - 100zł, Strażnicy Eucharystii – 100zł, Oliszki – 220zł, Jeroniki 130zl, Kolonia Rogówek - 50zł. Natomiast ofiary prywatne – anonimowe, prosimy wrzucać do skarbony za ławkami.
 8. Zapisy na 2-dniową pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 31maja 1-szy czerwca będą przyjmowane 6-go kwietnia podczas pobierania krwi w klubie krwiodawców od godz. 9 do 13 lub telefonicznie u p. Barbary Wiszowatej.
 9. Informujemy, że po remoncie kapitalnym są już czynne ogólnie dostępne sanitariaty w piwnicy pod plebania od strony ogrodu.
 10. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 w remizie OSP w Choroszczy odbędzie się spotkanie reaktywujące Niezależne Samorządowe Związki Zawodowe Rolników Indywidualnych. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych trudną sytuacją rolników i chęcią poprawy tego stanu.
 11. W dniu dzisiejszym w bocznej nawie kościoła sprzedawane są świece Caritas związane z kanonizacją bł. Jana Pawła II. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na cele charytatywne. Zaś przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na Domowe Hospicjum dla dzieci.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl