powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

II niedziela Wielkiego Postu 16.03.2014r.

Witamy serdecznie w naszej parafii diakona Marka Burnosa, który po ukończeniu 6 letnich studiów został tu skierowany dekretem arcybiskupa. Diakon Marek będzie zdobywał doświadczenie duszpasterskie przygotowując się do święceń kapłańskich, które przewidziane są na 31 maja. Życzymy mu miłego pobytu w naszej wspólnocie.
 1. Gratulujemy licznej obecności na Miejskiej Drodze Krzyżowej, która odbyła się w miniony piątek na ulicach naszego miasta. Wiele osób dało świadectwo swej wiary odważnie niosąc krzyż i bardzo pięknie czytając rozważania – gratulujemy.
 2. W Wielkim Poście nabożeństwa pasyjne odbywają się w następującym porządku:
  • Droga Krzyżowa dla dzieci w czwartki o 17.30,
  • dla młodzieży w piątek o 19.00
  • dla dorosłych w niedziele po Mszy Św. o 8.00 i piątek o 17.30
  • Gorzkie Żale w środę i niedzielę o godz. 17.30
  Za udział w Rekolekcjach Wielkopostnych, nabożeństwie Gorzkich Żali i Drodze Krzyżowej można każdorazowo uzyskać odpust zupełny, oczywiście przyjmując Komunie Świętą.
 3. W najbliższy wtorek na Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy mieszkańców kolonii Porosły. Zachęcamy do wpisywania swych intencji.
 4. We wtorek przypada Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP. Natomiast we środę imieniny obchodzi nasz Arcybiskup Edward Ozorowski Metropolita Białostocki. Polecajmy Bogu w modlitwie Najdostojniejszego Solenizanta.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 odbędzie się w naszym kościele próba przed Misterium Meki Pańskiej, które zostanie wystawione w Niedzielę Palmową. Obecność obowiązkowa.
 6. Również w przyszłą niedzielę będą przyjmowane zapisy na bardzo interesującą 3 dniową pielgrzymkę autokarową: Szlakiem sanktuariów i ciekawych miejsc północno wschodniej części Ziemi Mazowieckiej oraz Warmii i Mazur. Odbędzie się ona w terminie 9-11 maja, czyli od piątku do niedzieli. Odwiedzimy sanktuaria w Przasnyszu, Rostkowie, Gietrzwałdzie, Głotowie, Stoczku Klasztornym, oraz Świętej Lipce. Będziemy w Zamku Krzyżackim w Nidzicy, Polach Grunwaldzkich w planetarium we Fromborku, Muzeum Misyjnym w Pieniężnie oraz na starówce w Olsztynie. Koszt całości 290zł. Szczegóły na stronie internetowej.
 7. Tak, jak co roku zbieramy w swych wspólnotach ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, zbiorowe przekazujemy w kancelarii, aby odczytać można je było odczytać. Ofiary indywidualne – anonimowe, prosimy wrzucać do skarbony za ławkami.
 8. Przepraszamy za czasowo nieczynną ogólnie dostępną toaletę w piwnicy plebanii. Trwa remont kapitalny w celu rozbudowy i podniesienia standardu tego niezbędnego sanitariatu parafialnego.
 9. Rokrocznie w drugą niedzielę Wielkiego Postu odbywa się zbiórka do puszek na pomoc dla polskich misjonarzy. Bowiem na misjach pracuje obecnie ponad 2 tyś. polskich misjonarzy głoszących Ewangelię w 98 krajach świata. Ta zbiórka to doskonała okazja do złożenia jałmużny wielkopostnej. Dlatego dziś przed naszym kościołem członkowie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej zbierają ofiary na ten szczytny cel.
 10. U ministrantów przed kościołem możemy nabyć czasopisma religijne.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl