powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 10 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Ogłoszenia parafialne

I niedziela Wielkiego Postu - 9.III.2014 r.

 1. W Wielkim Poście nabożeństwa pasyjne odbywają się w następującym porządku:
  • Droga Krzyżowa dla dzieci we czwartki o 17.30
  • Droga Krzyżowa dla młodzieży w piątek o 19.00
  • Droga Krzyżowa dla dorosłych w niedziele po Mszy Św. o 8.00 i w piątek o 17.30
  • Gorzkie Żale w każdą środę i niedzielę o godz. 17.30
  Za udział w Rekolekcjach, nabożeństwie Gorzkich Żali i Drodze Krzyżowej można każdorazowo uzyskać odpust zupełny, oczywiście będąc w stanie łaski i przyjmując komunię świętą.
 2. We wtorek na Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców Ogrodnik i zachęcamy do wpisywania swych intencji. Tego dnia bezpośrednio po nabożeństwie odbędzie się w Kaplicy Dominikańskiej spotkanie Rady Duszpasterskiej w celu omówienia liturgii Wielkiego Postu, i Tridum Paschalnego.
 3. W najbliższy piątek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się tradycyjnie Miejska Droga Krzyżowa. Tak jak przed trzema laty zapraszamy do jej prowadzenia poszczególne rejony duszpasterskie Choroszczy. Trasa wiedzie ulicami: Dominikańską, Ogrodową, Branickiego, by wrócić na Rynek 11 listopada. Krzyż otacza rzesza strażaków z pochodniami, natomiast wszyscy uczestnicy tego nabożeństwa pasyjnego niosą w dłoniach znicze. Każdy rejon wyznacza do niesienia krzyża 10 osobowe reprezentacje w rożnym wieku i przedstawiciela do czytania rozważania. Kolejność jest podana na naszej stronie internetowej.
 4. W sobotę o godz. 18.00 mieszkańcy bloków Nr 6, 6A, 6B, 6C przy ul Powstania Styczniowego przynoszą do kościoła figurę Matki Bożej, która nawiedzała ich domy. Aby tradycyjnie podziękować za łaskę tych szczególnych 24-godzinnych rekolekcji. Natomiast mieszkańcy bloków Nr 8, 8A, 8B odbiorą do swych rodzin figurę Matki Bożej Fatimskiej. Następne bloki na trasie nawiedzenia to 14, 16 i 18.
 5. Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w terminie do 3 do 6 kwietnia poprowadzi je orionista ks. dr Marek Chrzanowski znany rekolekcjonista i poeta. Więcej o naszym tegorocznym kaznodziei możemy dowiedzieć się w wywiadzie na naszej stronie internetowej.
 6. Tak, jak co roku zbieramy we wspólnotach wioskowych i miejskich ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, zbiorowe przekazujemy w kancelarii, aby można było wyczytać. Ofiary prywatne – anonimowe prosimy wrzucać do skarbony za ławkami.
 7. W dniu dzisiejszym w bocznej nawie kościoła są sprzedawane świece Caritas przygotowane z okazji kanonizacji bł. Jana Pawła II. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na cele charytatywne. Jednocześnie rozdawane są ulotki informujące o możliwości przekazania 1% na białostocką Caritas. Natomiast ofiary zbierane do puszek przed kościołem będą wsparciem mieszkańcom Ukrainy.
 8. U ministrantów przed kościołem możemy nabyć czasopismo Drogi Miłosierdzia.
 9. W następną niedzielę odbywać się będzie zbiórka przed kościołem na Misje.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl