powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 12 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Klara, Lech, Julian

Ogłoszenia parafialne

8 niedziela zwykła - 2.III.2014 r.

Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Kurię Metropolitalną Białostocką.
 1. Jutro o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą o rozwój życia duchowego w naszej parafii. Eucharystie zamówili i oprawę liturgiczną przygotowują Honorowi Dawcy Krwi.
 2. We wtorek obchodzimy uroczystość Św. Kazimierza Królewicza, głównego patrona białostockiej prowincji kościelnej. W tym dniu na kolejną Mszę Świętą składkową do Miłosierdzia Bożego zapraszamy szczególnie mieszkańców Oliszek. Zachęcamy do czynnego udziału oraz wpisywania swych intencji, aby modlitwa była jak najbardziej osobista.
 3. W najbliższą środę popielcową wkraczamy w Wielki Post czas nawrócenia i pokuty. Msze Św. z obrzędem posypania głów popiołem o 7.00, 9.30, 11.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post - nie ma dyspensy.
 4. W duchu miłości i jedności z chrześcijanami prześladowanymi prosimy o ofiarowanie modlitw i postu ścisłego w Środę Popielcową w intencji pokoju i ustania prześladowań w Republice Środkowoafrykańskiej. Bardzo trudna sytuacja tego kraju dotyka także wielu polskich misjonarzy, którzy mimo zagrożenia życia, nie opuścili powierzonych im wspólnot, ale trwają przy nich głosząc Ewangelię. Od 6 lat w Republice Środkowoafrykańskiej posługują także Siostry Pasterzanki z Białegostoku, które prowadzą szkoły, ośrodek medyczny oraz dom dla sierot i niewidomych.
 5. We Środę Popielcową po Mszy Św. o godz. 18.00 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 6. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się 46 tydzień modlitw o trzeźwość narodu z tej racji w naszej parafii od piątku do niedzieli będą odbywały się Rekolekcje Trzeźwościowe. W tym roku prowadzi je kapucyn ojciec Mieczysław z Ośrodka Apostolstwa Trzeźwości w Zakroczymiu. Rekolekcje rozpoczną się w piątek o godz. 17.30 Drogą Krzyżową, w sobotę Nabożeństwem Różańcowym, zaś w niedziele Nabożeństwem Gorzkich Żali, następnie każdego dnia odbędzie się Msza Święta ze specjalną nauką. Bardzo serdecznie zapraszamy jak najliczniejsze grono parafian na te dodatkowe rekolekcje wielkopostne. Wszyscy starajmy się jednoczyć w modlitwie świadomi, że alkohol jest przyczyną cierpień wielu rodzin w naszej parafii.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W przyszłą niedziele po godz. 12,15 wspólny różaniec KŻR z Choroszczy.
 8. Informujemy że dysponujemy jednym wolnym miejscem na naszą parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii, która odbędzie się w terminie 1-8 lipca tego roku. Szczegóły na stronie internetowej, bądź w kancelarii parafialnej.
 9. Obywatelskie Stowarzyszenie Uwłaszczeniowe udziela bezpłatnie porad prawnych w Oratorium św. Jerzego przy parafii św. Wojciecha w Białymstoku, są udzielane w każdy poniedziałek w godz. 9.00 - 18.00. Więcej informacji na plakatach w przedsionku kościoła.
 10. Przed kościołem można nabyć nowy ciekawy numer czasopisma Drogi Miłosierdzia.
 11. Dziś po Mszy Św. o godz. 9.30 w Kaplicy Dominikańskiej rozlosowanie stacji Drogi Krzyżowej przez przedstawicieli wszystkich rejonów duszpasterskich Choroszczy.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl