powrót na stronę główną
 
 
Dzisiaj jest 12 Sierpnia 2022 r. Imieniny: Klara, Lech, Julian

Ogłoszenia parafialne

III niedziela zwykła 26.I.2014 r.

 1. We wtorek imieniny obchodzi ks. Tomasz. Pamiętajmy w modlitwach o dostojnym solenizancie.
 2. Przypominamy, że w tym tygodniu przypada pierwsza sobota lutego.
 3. Wszystkich przygotowujących się do małżeństwa informujemy, że za tydzień rozpocznie się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Nie trzeba zapisywać się wcześniej tylko przyjść o godz. 16.30 do Kaplicy Dominikańskiej.
 4. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie znane jako Matki Bozej Gromnicznej. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego szczególnie modlimy się w intencji sióstr zakonnych i zakonników. Dlatego ofiary z tacy w tym dniu będą przeznaczone na zakony klauzurowe. Pan kościelny już od dzisiaj sprzedaje świece - gromnice na stoliku za ławkami.
 5. Dziękujemy za życzliwość, gościnność i zrozumienie planów inwestycji parafialnych wyrażone w ofiarach składanych podczas kolędy: Niech Pan Bóg wynagrodzi wszystkich ofiarodawców hojnym błogosławieństwem.
 6. W tym tygodniu kolędujemy:
  • Poniedziałek: Po 16.00 - bloki przy ul. Słowackiego,
  • Wtorek: od 10.00 – Dom Pomocy Społecznej, po 16.00 - ul. Sienkiewicza nr 27, 27A, 31, 44, 44A,
  • Środa: po 16.00 - ul. Słoneczna domy prywatne i blok nr 28, ul. Sienkiewicza 29 i 3 domy prywatne,
  • Czwartek: Aleja Niepodległości bloki Nr 1, 1A, 2,
  • Piątek: Aleja Niepodległości bloki Nr 1B, 1C, 1D,
  • Sobota: od 9.00 Aleja Niepodległości - domy prywatne i ulice: Wojska Polskiego, Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich, Sarosieka, ul. Wodociągowa, Wędkarska, Spławikowa i Rybacka.
  W sobotę kończymy wizytę kolędową. Przypominamy równocześnie, że te rodziny, które z przyczyny obiektywnych nie mogły przyjąć kapłana. Mogą się umówić osobiście z duszpasterzem, aby pobłogosławił ich dom na rok 2014.
 7. W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Wnuczki składały im życzenia i modliły się za nich. Obecnie osoby starsze często są ofiarami oszustów wyłudzających pieniądze, m.in. metodą „na wnuczka”. Dlatego policja prosi, by dzieci i wnuki wyjaśniły babciom i dziadkom, jak uniknąć oszustw „na wnuczka”, ”na kominiarza” czy „na urzędnika”. Opis metod używanych przez złodziei można znaleźć na stronie Komendy Głównej Policji.
 8. W przyszłą niedzielę będzie można oddawać krew, w ambulansie, od 9. 00 do 13.00.

Na najbliższy tydzień życzymy wszystkim obecnym wielu łask Bożych.

Archiwum
Strona główna | Kapłani | O stronie

    www.opoka.org.pl